Mārcis Riba – restorāns Burga: vieta ar stabilām vērtībām

05. oktobris, 2018

Vesetas ielas rajonā dažāda veida kafejnīcas, bāri un restorāni pārsvarā parādījušies salīdzinoši nesen, taču starp tām atrodami arī pāris ilgdzīvotāji. Kā, piemēram, restorāns un bārs Burga, kas Dzirnavu ielā priecē tās apmeklētājus ar lielisku ēdienu un atmosfēru jau 8 gadus.

Restorāna un bāra Burga saimnieks Mārcis Riba stāsta, ka vietu iecienījuši ļoti dažāda veida cilvēki un tāda arī ir pamatideja – aptvert pēc iespējas plašāku un dažādāku auditoriju. Restorāns ir piemērots gan sporta faniem, kuriem patīk sekot līdzi lielākajiem sporta notikumiem, gan cilvēkiem, kas vēlas mierīgi pavakariņot vai atnākt uz randiņu, kas Burgā neesot retums.

Mārcis atzīst arī to, ka, iespējams, daudzi pat nenojauš restorāna nosaukuma stāstu – tas radies no vārda “Burga” ar kuru agrāk cilvēki apzīmējuši telpu, kur korporācijas glabājušas alu.

Vesetas ielas apkārtni Mārcis raksturo kā perfektu piemēru tam, kā pilsēta plešas plašumā un attīstās – ja atceramies šo rajonu pirms vairākiem gadiem, tad tajā tikpat kā nebija nekādu izklaižu iespēju. Turpretī tagad rajons ir ieguvis sava veida prestižu, un Burga sevi var saukt par vienu no apkārtnes ilgdzīvotājiem, kura ir saglabājusi savas stabilās vērtības.