Kaspars Lielgalvis: Tallinas ielas kvartāls – jauns atklājums ierastā vietā

21. septembris, 2018

Tallinas ielas kvartāls ir 16 ēku komplekss (Tallinas iela 6 un 10), jeb 4000 kvadrātmetru liela tukša industriāla teritorija starp Miera un Brīvības ielām, kur notiek jauna, radoša kvartāla iesildīšana. Free Riga un VEF radošā kvartāla pamatlicēji līdz 2021. gadam pārveidos “Sanitārā transporta auto bāzi” par “Laikmetīgā mākslas procesa bāzi”.

Šobrīd kvartāls ir kļuvis par darbīgu mājvietu vairākām jaunām iniciatīvām – “Tu jau zini Kur” koncertzāle, bārs “Tallinas Pagalms”, skaņu studija “Gas Sound Studio”, izstāžu telpas un drīzumā durvis vērs vinila veikaliņš, MakerSpace darbnīca, kopstrādes telpas, boulderinga telpas, mēģinājumu telpas, dizaina žurnālu veikaliņš un vēl un vēl! Kvartāla aizgādnis Kaspars stāsta, ka kvartālā ir iespēja organizēt pasākumus, koncertus, diskusijas, izstādes, dzimšanas dienas un citus svētkus un ne-svētkus.

Kvartāls savieno trīs ielas – Miera ielu, Tallinas un Brīvības ielu un savā ziņā šī zona ir bijusi vienmēr apieta un nepamanīta, taču tagad kvartāls ir kā jauns atklājums ierastajā vietā. Kaspars uzsver, ka šis rajons, kuram tuvumā atrodas arī Vesetas iela, jau kādu laiku konsekventi attīstījies kā kultūras un izklaides rajons, kas savijas kopā ar dzīvojamajām zonām. Rajons ir drošs un mierīgs, taču ar nedaudz industriālu raksturu!