Mārcis Šakausks: 26VESETAS iemītnieks izbauda “šeit un tagad” atmosfēru

04. novembris, 2016

Mārcis Šakausks, interjera dizainers

Mārcis Šakausks, interjera dizainers

Esmu interjera dizainers, tulkošanas instruments personību, vēlmju, iespēju un citu kompromisu stāstā, ko sauc par telpu. Šis aizraujošais piedzīvojums mani pavada jau 16 gadus.

Veidojot 26VESETAS dzīvokļa interjeru, ņēmu vērā trīs komponentes – lokāciju, arhitektūru un pilsētas auru. Saliekot tās vienā lielā ideju katlā un piešķirot tam savu garšu, rodas jauns interjers. Savu darbu tajā brīdī esmu izdarījis, un tālākais ir atkarīgs no telpas iemītnieka. Viņam ir jāturpina šī ideja, apgūstot jaunu teritoriju un pilnveidojot to ar savu pievienoto vērtību. 26VESETAS iedzīvotāju redzu kā izglītotu un tālredzīgu cilvēku, kurš māk gudri, ar gaumi ieguldīt līdzekļus. Tas ir urbānisma cienītājs, kurš izbauda pilsētas “šeit un tagad” atmosfēru. Turklāt, izvēloties 26VESETAS kā savu dzīves telpu, viņš noteikti izvēlas vairāk nekā dzīvokli, norādot arī uz savu piederību kopienai – līdzīgi domājošu ļaužu pulkam.

Par funkcionālu uzskatu tādu dizainu, kas ir pašpietiekams un ilgtspējīgs. Tas loģiski funkcionē, ir viegli apgūstams un ērti lietojams.