Zanda Rozenberga: Raiņa un Aspazijas māja – vieta kur iepazīt izcilās latviešu kultūras personības

02. augusts, 2018

Raiņa un Aspazijas māja ir unikāls 19. gadsimta vēsturiskās apbūves piemineklis Rīgas centrā. Divstāvu ielas nams un vienstāva sētas māja ar nelielu iekšējo pagalmu veido savdabīgu kultūrvēsturisku ansambli. Koka nams Baznīcas ielā 30 celts 1879. gadā. 1924. gadā ēku iegādājās Rainis (1865–1929) un Aspazija (1865–1943) – latviešu dzejnieki, dramaturgi un sabiedriski darbinieki.

Raiņa un Aspazijas muzeja vadītāja Zanda Rozenberga stāsta, ka Raiņa un Aspazijas māja ir vieta, kur iepazīt izcilās latviešu kultūras personības un viņu atstāto garīgo mantojumu. Muzejā var iepazīties ar memoriālo vidi, kurā Rainis un Aspazija dzīvoja 20.gs. 20. gadu beigās, esot Rīgā, sabiedriskās dzīves epicentrā. Muzejs kļuvis par drošu platformu dažādām mūsdienu literatūras, mākslas aktivitātēm, aicinot dažādu paaudžu apkārtnes iedzīvotājus un viesus apmeklēt muzeja rīkotos pasākumus.

Kādreizējā Rīgas nomale kopš Raiņa un Aspazijas laika izveidojusies par ziedošu un sakārtotu pilsētas daļu, kurā iekļaujas arī Vesetas iela. Tās apkārtnē darbojas un dzīvo aktīvi, atbildīgi un kultūras mantojumu cienoši iedzīvotāji.